| daniDeeDee a întrebat:

Am piciorul in ghips de o saptamana (rupere de ligamente) si am o intrebare, pentru cunoscatori...cine a mai avut piciorul in ghips: E ok sa stea piciorul lejer? si inca o intrebare: o sa-mi revin complet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa iti revii complet si lui taicameu nu a avut deloc piciorul lejer daca la avut in ghips.

| MarySille a răspuns:

Buna, nu te alarma, si nepoica mea a avut la fel la fel! e ok! O sa iti revii dar ai grija sa nu te fortezi prea mult sa faci ''efort'' si sa te masezi.Asa era si nepotica mea!

| daniDeeDee explică:

E prima data cand am ghips, si ma refer ca ghips-ul nu este strans pe picior(e putin larg, unde s-a uscat complet)...si ma gandesc sa nu fie asta o problema... va multumesc mult pentru raspunsuri! m-am mai linistit acum.stiind ca o sa ma recuperez complet si o sa fiu la fel ca inainte! multumesc si va doresc o zi frumoasa!

| xt9000 a răspuns:

Sigur o sa iti revi si nu trebuie sa iti faci griji

| bogdy9696 a răspuns:

Trebuie sa nu fortezi piciorul ci sa il relaxezi cat mai mult.Si dupa 3 saptamani de la fractura se vindeca.

| corny_1752 a răspuns:

Da dar cu gimnastica recuperatorie

| matty220 a răspuns:

Pai trebuie. sa stai cu piciorul lejer ca altfel nu'ti trece, si o sa iti revii mai repede(am stat si eu cu el in ghips...l-am intr. pe doctrot daca e bine sa stau cu piciorul lejer si a zis ca f bine)BAFTAkiss!