| picox a întrebat:

am ghips de aproape o saptamana ( rupere de ligamente ) iar pe data de 13 iunie urmeaza sa mi. l scoata [ e pus pe 19 mai...]. Ar fi vreo posibilitate de a mi. l scoate mai devreme cu 10 zile? Se poate vindeca mai repede?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se poate vindeca mai repede, dar cu 1-2, maxim 3 zile. In nici un caz mai repede.

| me1oo a răspuns:

Eu zic ca nu e bine sa-l dai jos eu am avut mana in ghips si tot l-am tinut o luna, vorbeste cu doctorul cel mai bine

| Manne a răspuns:

Ai banchet, serbare sau vreo petrecere? Intreaba-l pe doctor daca ar putea sa iti puna o fasa!

| Deiia a răspuns:

Nu cred ca ai sperante o cunostinta de-a mea a avut ghipsu 3 saptamanii si nu o fost asa grav si lo tinut dar cand lo luat jos tot o durut-o de ci nu cred ca ai sperante...Cu placere:d

| picox explică:

Am banchetul si nu.mi surade sa.l pierd. Problema e ca eu am cazut acum aproape 3 saptamani dar initial doctorul mi.a zis sa pun fasa. Am stat 2 saptamani cu fasa si inca nu puteam calca. M.am dus iar acum o saptamana si mi.a spus ca e nevoie de ghips...eu practic am deja 3 saptamani de cand nu mai calc in el...pana pe 3 nu s.ar putea vindeca?