| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am pus acum o ora o intrebare despre gripa, in legatura si cu spitalul.
Am 38.7 temperatura acum, am sa mi mai fac o baie cu apa calda, mai stau un pic dupa cu otet la cap si picioare, mai mananc ceva ( fructe, ou, biscuiti ) iar daca nu scade pana la 38.5 am sa ma duc la spital.
Intrebarea mea este : se plateste la spital? ca sa stiu. si cand ajuns ma duc la unu de acolo si i spun ca vreau sa ma internez o noapte deoarece am febra mare? corect?
Se plateste? cat?
Am 19 ani.
multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| july00 a răspuns:

Hei.ti-am zis ce sa iei si nu e nevoie sa mergi la sspital.nu intelegi? cei de la spital nu o sa te interneze doar pentru ca ai febra, o sa iti faca doar o injectie si probabil o sa iti prescrie o reteta cu medicamente.

| anonim_4396 explică (pentru july00):

Si chestia asta ma costa? injectia?

| july00 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce tii sa mergi la spital ..cand poti lua un agocallmin /? Te rog sa imi explici, ca nu te inteleg.

| anonim_4396 explică (pentru july00):

Nu am si nu sunt vecini pe langa minesad n am niciun fel de pastila decat un tip pe care sa l sug pentru gat. dar am luat 3 deja azi.

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Baie calda la o febra asa mare? cine te-a invatat prostia asta? sa nu mai faci in viata ta asa ceva! din contra, indicata este apa rece, trebuie sa ajuti corpul sa isi regleze temperatura, pe cand tu ai facut exact contrariul! pacat!
mergi la spital, nu platesti nimic! dar alta data nu mai aplica leacuri total gresite!
sanatate, pupicei

| anonim_4396 explică (pentru Bluebutterfly80):

Am facut un dus rapid si cu apa calda, temperatura mi a scazut la 38.5. m am culcat si nu m am mai dus la spital.
Astazi am 37.5 si sper sa fie bine maine.

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur pentru tine, dar alta data sa nu mai faci asa! dintre pastile, cel mai bine scade febra algocalminul!
multa sanatate happy_

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești bine, bea multe lichide!