| Hehehahah a întrebat:

Salut. Am răcit și mă dor plămânii f f tare când tușesc. De la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pneumonie. Ai grija, că se poartă, la vremea de afară. Fuga la medic.

| Hehehahah explică (pentru darrio2007):

Totuși, simt că s-a mai potolit. Nu mai tușesc așa de des

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De la tuse te dor plămînii ca te fortezi, mergi la un medic pneumolog sa te asculte la plămîni, si sa iti dea tratament adecvat pentru tuse.Ce varsta ai?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pneumonie.

| Catrice a răspuns:

De la stomac

| Floridori a răspuns:

Raceala este o infectie virala.
Virusurile ce au cauzat raceala, au afectat serios plamanii.
Mergi la medic pentru a primi tratamentul adecvat.

| blackann a răspuns:

De la raceala, nu? Mergi la doctor.

| OxyAliA a răspuns:

Mergi la medic.

| Motherlode a răspuns:

Poate sa fie o pnmeumonie urata sad cel mai bine mergi la medic ca sa nu se inrautatasca. Sanatate!

| dsahegassdaw a răspuns:

Ai pneumenie sau boala plamunilor popcorn nu mai ai mult de trait

| darrio2007 a răspuns (pentru dsahegassdaw):

Câti ani ai copile, de scrii asa de urât?