| CuTup3u a întrebat:

Am si eu 2 probleme despre sanatate care nu cred ca necestia sa ma duc la medic.

1. Am borborisme (imi inghioltaie matele) chiar daca mananc sau nu am borborisme, e posibil sa am lipsa de ceva sau sa consum ce nu trebuie, as vrea sa scap de aceasta problema pentru ca incepe scoala si e jenant...

2. O problema care ar putea e posibil sa fie comuna cu proma, am scaune moi, mereu... Cand sunt la scoala am senzatia ca ma scapa si daca ma duc la baie nu fac aproape deloc, si fac moale...

Cred ca am lipsa de ceva sau consum ce nu trebuie, eu zilnic beau cam o cana de lapte, beau apa minerala, sucuri cu acid...
Daca ati intalnit asa ceva puteti sa imi ziceti cum ati rezolvat problema... Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Posibil să ai sindromul colonului iritabil. Mergi la un medic mai bine, îți poate confirma sau infirma această presupunere.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1.Nu manca produse care produc gaze. Cauta pe net si vei gasi. Nu ai voie sucuri, apa minerala carbogazoasa, fructe (ai voie cele din compot fara zahar, cu miere sau zahar brun), etc.
2. Mergi urgent la medic! Aia poate fi o problema grava.

| 99rares99 a răspuns:

Pai n-ar mai trebui sa bei sucuri acidulate
pentru ca iti fac caze