| CuTup3u a întrebat:

Am o problema: imi "inghioltaie" stomacu` mai tot timpu, mananc acum foarte bine si dupa o ora sau doua incepe sa imi inghioltaie stomacu chiar daca nu imi e foame, ma puteti ajuta cu problema asta ca e chiar jenant de multe ori, stiu multe persoane care nu mananca toata ziua si nu au problema asta...dau funda + vot care ma ajuta!

multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Are loc datorita sucurilor gastrice.Ai aciditate foarte mare la nivelu stomacului si e nevoie sa consumi alimente mai des. Poti sa incerci sa ceva antiacid.

| CuTup3u explică (pentru Danysan):

Adica? eu beau mereu bauturi cu acit, dar am incercat odata sa beau apa plata si la fel s-a intamplat...

| SimonaCristina a răspuns:

Consulta mai bine un gastroenterolog, el e cel mai competent...

| Antooooooooooooooo a răspuns:

Daca ti s-a intamplat decat de cateva ori nu este foarte grav doar o problema minora a organismului. Insa daca este de mai mult timp si te deranjeaza foarte tare. eu spun sa incerci sa amesteci lapte oparit cu usturoi, lasi sa se raceasca si iei cate o lingurita la o ora. Stiu, suna ciudat si de asemenea nu e foarte gustos. dar daca incerci aceasta reteta garantat scapi de orice problema cu burta sau de raceala. Si daca nu trece nici cu asta, nici cu orice altceva ce ai gasit pe internet trebuie sa te duci la farmacie sau, si mai bine la un doctor. Sarbatori fericite si sper sa-ti fie de folos sfatul meu.