| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, astăzi am făcut o programare la Sanador pentru analizele de medicale pentru care am nevoie la locul de munca, m-au programat peste 2 zile, la sfârșit doamna de la telefon mi-a spus ceva cu 2 (probe, fiole, fișe) și acum am o nelămurire, am nevoie de probe biologice? Poate ca la asta s-a referit, poate ma lămuriți, ce trebuie sa fac când ajung acolo și ce trebuie sa am la mine, mersi frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Analizele la angajare se fac in functie de meseria pe care o vei ocupa in cadrul societatii.
Sa-ti dau un ex. cel incadrat ca sofer va face niste analize diferite de cel care va lucra in industria carnii! Unul va avea de facut probabil si ceva analize din sange altul mai mult se va merge pe ritm cardiac, test psihologic, vedere etc -aici m-am referit la sofer.
Deci trebuia sa fii atent ce iti spune doamna aceea, eventual sa iti notezi.

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Ma angajez la MC

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și MC ce e?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Mc Donald's restaurant fast food.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai suni o dată acolo și fără rușine rogi să îți spună clar de ce mai au nevoie de la tine.

| Andreeush a răspuns:

Nu te îngrijora, du-te și fă analizele.

| Bizon95 a răspuns:

Nu stiu la ce s-a referit, probe biologice se iau la fata locului si in general e vorba de sange, exudat faringian, evenual urina, etc.

asa ca mai da telefon odata si intreaba, sa nu bati drumul de pomana