| 004N1cky334452Swag a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, când ai peyronie cred că așa se scrie, indiferent ca e curbat penisul, prin operație o să îl ai drept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KLLO a răspuns:

Il masezi cu ulei de ricin, cauta ulei de ricin fara hexan, organic. Uleiul de ricin patrunde in penis si dizolva umflatura aia. Mai cauta si tu pe net in limba engleza, sunt niste forumuri.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Prin operație, se reduce din dimensiuni si exista riscul de impotență. Discuta cu medicul tau despre alternative!

| Yurisa a răspuns:

Stiam ca exista doua metode, am vazut la tv.
O metoda de indreptare ti-l aducea la o forma bormala, dar aveai sanse sa ramai impotent, alta metoda era sa il aduca la forma normala dar sa ii reduca 1-2 cm din lungime.
...dar da! Poti sa il indrepti prin operatie