| Anonime23e4 a întrebat:

Salut. Cum imi dau seama daca am boala Peyronie? Am 17 ani si am o forma destul de ciudata la penis.

Penisul in sine nu este curbat, dar parca atarna mai mult spre stanga. Dar daca il tin cu mana e drept ca degetul. Inseamna ca am boala Peyronie?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Generatia asta a ta pana in 20 de ani e atat de proasta incat nu se poate descrie in cuvinte, indiferent daca e fata sau baiat! laughing ar trebui sa se faca un film despre voi, sigur ar lua multe premii... laughing pe voi alta nu va preocupa decat sa nu cumva sa aveti vreo problema cu sexuletul si intreceti orice masura cu intrebarile tampite pe aceasta tema! Mai abtineti-va de la astfel de intrebari ca rade tot internetul de voi! exista un canal de Youtube care va pune intrebarile idioate pe canal, razi de faci pe tine de intrebarile unora. Baietii cu penisul, ba ca-i stramb, ba ca-i curbat, ba ca e prea mic, ba ca e ciudat nu e ca la altii iar fetele cu vaginul: ca are labiile cam mari, ca nu stie daca e insarcinata, ca nu stie de ce nu-i vine menstruatia etc. Sunteti de tot rasul! O generatie de retardati!
Acum sa-ti raspund totusi la intrebarea ta: cum dracu ti-a venit in minte ca daca e stramba ai avea vreo boala? Fiecare penis e diferit asa cum nici noi barbatii nu suntem la fel. Punct!

| rapandula a răspuns (pentru lpavel):

Nici 10 oameni cu doctorat nu puteau scrie ceva mai bun de atat. Imi place cum gandesti.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa devii mai mult decat linistit si lipsit de orice ingrijorare.
''Boala Peyronie este o afecţiune care constă în curbarea anormală a penisului, provocată de o cicatrice sau o placă fibroasă a tunicii care acoperă ţesutul erectil. "Această zonă de fibroză împiedică îndreptarea penisului, de aceea curbarea acestuia este mai evidentă în timpul erecţiei. Direcţia de curbare a penisului depinde de funcţia de localizarea a plăcii Peyronie.'' Citeste intregul asticol medical pentru informatii suplimentare :
https://www.csid.ro/......-16987233/
Multa sanatate!

| Iunicu a răspuns:

Nu ai absolut nici o boală.
Majoritatea bărbaților sunt in această situație
Corpul tot, nu este simetric.
Nici jumătatea stânga a feței nu seamănă cu cea dreaptă.
Uite, încearcă un experiment.
O poză a feței tale o editezi astfel, taie fața pe jumătate și proiectează jumătatea din stânga inversată in dreapta și apoi fă din nou aceiași chestie cu cealaltă jumătate.
Vei avea două poze ale chipului tău dar ușor diferite.