| FLow_FLow_1998 a întrebat:

Salut,
Am şi eu o întrebare mai "fantomă".
Am 14 ani (fac peste 3 luni), şi încă nu mi-a venit lichidul seminal "sperma".
Ţin să menţionez că am 1.60 înălţime, 45-50kg.
Din alt punct de vedere dimensiuniile penisului sunt :
Flaşcă(adormită) 5-6cm, în erecţie(sculată)11-13cm.
Îmi dau seama că la vârsta asta trebuie să stau cu mâna pe carte. etc.
Dar sunt cam frământat.
Dimensiuniile si problema cu lichidul seminal, sunt normale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IncorrectUsername a răspuns:

Buna seara.
Se poate de la 12-16 ani cel mai tarziu(zic eu).Si, cu marimea..Esti in crestere, mai ai timp pana la 21 de ani, deci nu te ingrijora...
O seara buna! happy

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu crezi ca lichidul seminal apare ca ciclul menstrual la fete? Stai linistit.Nu la toti baietii vine la aceeasi varsta.Umbli cu ruleta in buzunar? De cate ori ti-o masori pe zi?

| epurasu a răspuns:

Stai linistit!- o sa apara si sperma inca esti in plina dezvoltare-dimensiunile sant ok!