| Sedatu a întrebat:

Am si eu o intrebare prietenei mele trebuia sa-i vina menstruatia acum doua zile dar de doua zile are dureri groaznice ca si cum ar fi in perioada de menstruatie.Am devenit putin ingrijorati. Este sarcina sau este posibil sa aiba dureri inainte de menstruatie? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| olivikkka a răspuns:

Cred ca sunt dureri predmenstruale, si degraba o sa ii vina ciclu posibil are o raceala, succes

| Sedatu explică (pentru olivikkka):

Mutumesc pentru raspuns sper sa fie asa sad Motive de ingrijorare ne-am facut deoarece ea sustine ca niciodata nu sa mai intamplat sa o doara inainte... happy ps luna trecuta a avut o intarziere de 1 saptamana

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa aiba un sindrom premenstrual mai neplacut. Durerile abdominale nu sunt semn de sarcina, doar de sarcina extrauterina.

| MMihai a răspuns:

De unde vrei să știm noi?
Să se adreseze, unui medic, de meserie.
Oricum trebuie să o vadă un medic!

| pisciutza19 a răspuns:

Pana la urma ce a avut?

| madabonyta a răspuns:

Este posibil sa fie o intarziere obisnuita, sau lipsa mentruatiei in luna respectiva...dar la fel de adevarat este ca durerile asemanatoare cu acelea dinaintea venirii menstruatiei pot fi causa unei sarcini. pentru siguranta luati un test de sarcina care se gasesce la orice farmacie si convingeti-va de adevar

| bibis37 a răspuns:

Da. fetele au intotdeauna dureri inainte de mestruatie, stati linistiti!