| anonim_4396 a întrebat:

Salut am si eu o mica problema...
Acum 2 zile am fost la o petrecere iar cineva a vrut sa faca o gluma proasta aruncand cu palinca in noi.
Iar mie mi-au ajuns cateva picaturi mici de palinca (tarie undeva la 40 grade) in ochiul stang, am dat cu apa dupa putin timp dar intrebarea este daca poate afecta cu ceva pentru ca de atunci simt totusi o diferenta(de vedere) intre cei 2 o usor sesizabila.
Este de moment sau va trece?
Poate afecta cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este numai o impresie de moment.Palinca nu este caustica, iar un strop accidental, indepartat apoi cu apa, nu provoaca leziuni ireversibile ale ochiului.

| darrio2007 a răspuns:

Va trece in timp.

| ღAngiießăă a răspuns:

Nu ştiu, îmi e teamă că trebuie să te duci la oftalmolog... nu vreau să ajungi să porţi lentile ca mine -,-

| Vannne a răspuns:

Eu zic sa te duci la medic!

| CrazzyCokeXD a răspuns:

Du-te la un oftalmolog ca nu te costa nimic laughing nu are rost sa iti stricii ochi degeaba

| XxDdSs a răspuns:

Daaaaa...Du-te la doctor!

| NANE4EverHipHop a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la medic, el e in cea mai mare masura sa iti poata raspunde la intrebare. Nu iti fie rusine, cu rusinea nu rezolvi nimic. Daca simti o diferenta de vedere dupa ce ti-a intrat palinca in ochi nu e de gluma, poate ca se va inrautati, poate nu. Deci eu zic ca cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor oftalmolog.