| LucaAka47 a întrebat:

Salut! Am și eu o problema cu piciorul drept, îmi amorteste la efort când stau în picioare și testiculul incepe sa mă doară ba adeseori se umfla. Am observat la testiculul drept jos ca este ceva acolo o punguța. Dau funda cine îmi răspunde. Țin sa menționez am problema asta de anul trecut, am fost la doctor de 2 ori mi-a făcut ecografie și a zis ca am un lichid ceva, a zis ca nu e nimic rău.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e lombosciatica. Trateaz-o, fiindcă sunt persoane care au rămas paralizate.

| c0pil1n a răspuns:

Ti-ar prinde bine un RMN. Si mie imi amorteste piciorul drept si am avut durere in testiculul drept o perioada.
Am fost la 5 doctori neurochirugi si toti erau pe alta idee.
Din toate rezultatele pe care le-am obtinut am constatat ca am ceva nerv care face legatura intre umar picior si spate.
Eu zic sa mergi la un neurochirurg si sa-ti faci un RMN

| LucaAka47 explică (pentru c0pil1n):

Și ti ai rezolvat problema sau încă o mai ai?

| c0pil1n a răspuns (pentru LucaAka47):

Durere in testicul nu mai am. Imi mai amorteste cateodata piciorul la frig sau la efort si ma doare si spatele. De vreo 10 luni sunt asa.
Nu am aflat cauza. Un doctor de la cluj mi-a recomandat sa fac kinetoterapie.
Un doctor de la bistrita a spus ca durerea este provocata din cauza ca primesti curent.
Din baia mare mi-a spus ca probabil 2 inele de la coloana se misca si revin la loc.
Deci nu stiu un raspuns concret... toti imi zic diferit
Dar iti recomand un control la RMN si sa te duci cu cd-ul de la rmn la un neurochirurg. Poate tu ai noroc si scapi de durere