| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. De cateva zile ma tot deranjeaza frenul (ata penisului). Am mai avut contact sexual dar nu mi s-a intamplat niciodata. Am o rana foarte mica si ustura ingrozitor la atingere.Cei care au avut sau mai au aceeasi problema ca si mine, ce ma sfatuiti sa fac? Sa astept sa se rupa in timpul actului sexual sau sa ma duc la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Smileygirl23 a răspuns:

Du-te la medic. E cea mai sigura decizie. El va stii ce e de facut, iti va prescrie niste medicamente si foarte probabil si un unguent. o seara buna

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala. Du-te la un dermatovenerolog

| LoGaS a răspuns:

Nu vreau sa intelegeti ca am avut contact sexual cu mai multe persoane. De 1 an jumate am numai cu prietena mea. De ce tocmai acum sa zicem ca ar aparea infectia cauzata de partenera?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

E foarte posibil să ai o infecţie/boală cu transmitere sexuală, deci ar fi INDICAT să mergi la un dermato-venerolog pentru consult/diagnostic şi tratament.

NU aştepta să se agraveze!

| Empathizer a răspuns:

Daca ai avut contacte sexuale neprotejate, e mai prudent sa mergi la medic. Rana aceea e o poarta de intrare pentru microbi si se poate infecta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine mergi la medic frate, este mai sigur