| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema, de fapt o prietena de-a mea. a racit, a avut febra, tusea f tare, o stare proasta ( cine stie, poate o fi fost gripa, deoarece si mama ei si sora s-au imbolnavit cu aceleasi simptome ca ea), oricum in 2 zile se simtea mai bine doar ca tusea foarte tare si des, la fel ca mama si sora, insa ea atunci cand tuseste se scapa si putin pe ea si in loc de urina este cam aproximativ o picatura de sange, fiind asa de aproximativ o saptamana, iar la doctor nu vrea sa mearga, are genul de mentalitate ca toate trec pe cale naturala si nu ia nici medicamente. poate sa fie ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Poate ca-i va trece pe cale naturala, altceva nu poti spera din moment ce nu merge la medic si nici medicamente nu vrea sa ia. Poate fi si ceva grav, ca o infectie urinara.