| AdytZza86 a întrebat:

Salut am si eu o problema de mult timp de vreo 6 zile ma doare maseaua si nu am carie nu nimic, dar
am fost la scoala la stomatolog sa imi curete maseaua de carie si mia gaurit pana la nerv si de atunci m-a tras curentu ma doare gatu + mi s-a umflat un pic la barbie dar nu se observa, dar cand trec cu degetele apasand pe barbie ma doare pe partea dreapta ma doare unde e si maseaua ce fac s-ar putea sa fie o infectie multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa iti puna o plomba provizorie. Nu ti-a pus macar un tampon acolo.

| AdytZza86 explică (pentru darrio2007):

Aha iti multumesc ca mi-ai zis ca chiar nu stiam ce sa fac multumesc frumos o seara buna!

| CuriousStuff a răspuns:

Da, s-ar putea sa fie o infectie/puroi. Mergi la medic sa ti-o dreneze, sa te scape de infectie si dupa sa-ti puna o plomba...
Multa sanatate.