| TheSeventhSin a întrebat:

Salut am si eu o problema destul de mare cu caderea parului (Sunt baiat).
Deci vara asta m-am vospit de 4 ori intr-o luna (Ca sa ajung la blond a trebuit sa ma vopsesc de 3 ori)
Totul bine si frumos, mi-am vopsit parul blond si nu aveam nicio problema.
Acum cand m-am vopsit cu o culoare putin mai inchisa decat eram in mod normal am inceput sa am probleme.
Cand ma spalam pe cap mi se incurca exagerat de rau paul, chiar nu stiu cum sa explic dar se facea de imipletit (Am impresia ca din cauza asta imi cadea, ca atunci cand dadeam cu mana prin el se rupea) Si re rupea de la radacina adica se vedea.
E acum, m-am tuns (Aveam parul cam cat al lui Cole Sprouse doar ca putin mai mic) si acum sunt tuns scurt.
Acum imi pare mie dar rar imi mai cade parul, inainte cand aveam parul mai mare bagam mana in el odata luam 3-4 fire de par in mana.
Acum mi se pare (Cred ca mise pare mie) dar cand mai bag mana uda in el tot asa mi se intampla.
Care sa fie cauza? Ca m-am vopsit de prea multe ori si am distrus scalpul? sau din cauza pe care v-am zis-o mai sus cand mise impletea si mi se rupea parul?
Si ce sa fac in legatura cu asta? Dau funda si vot cine ma ajuta! HELP ME PLS

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alexuta921 a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara-ti niste fiole anticadere si explica-le acolo ce si cum. happy

| AnnaCrisseAllex a răspuns:

Am patit si eu asta cand am incercat sa-mi bag un lichid in par care iti face parul cret, si cand colo aveam parul ca elasticul si se incalcea in ultimu hal si era foarte ars. Eu l.am tuns din varfuri si am o masca de par si de calitate pentru par vopsit sau foarte fragil, cel de la L'Oreal Paris care contine sampon+balsam+masca sunt foarte bune. Si ar cam trebui sa o cam lasi cu decolorantul, iti arde parul foarte tare.
funda?