| Tudor2k2 a întrebat:

Salut am si eu o problema.Ieri seara am fost la bazin si mi-a intrat in degetul de la picior un spin si acum de dimineata m-am trezit cu el umflat si rosu si ma doare.Ce trebuie sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Scoate spinul. E acolo, el cauzeaza umflatura si durerea.

2 răspunsuri:
| apocalipso1994 a răspuns:

Daca nu e vorba de metale, poti trata cu o compresa rece si ar trebui sa treca de la sine. Daca problema persista mergi la medic. Bafta!

| BeaconPants a răspuns:

Daca mai ai acel spin in picior mai bine l-ai scoate si ai dezinfecta cu spirt sau alcool.