| PaulRaduuu a întrebat:

Am si eu o problema. Imi tot intra mancare la o masea. Este ultima masea de sus din partea stanga. Nu cred ca este cariata. Poate fi cariata in interior gen? Ce pot face? Sper ca m ati inteles.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand ai probleme cu maselele ai 3 variante

1. mergi la aprozarul de la colt si iei un kg de prune
2. torni niste vanish pe covorul din dormitor
3. te duci la dentist.

Eu as merge pe varianta 2

| Arthiom a răspuns:

Problemele legate de dinti sunt dintre cele mai nenorocite, chiar daca par infime la inceput, pot degenera si o sa te faca sa le blestemi tot neamul de dinti de la maimute incoace. Mergi la dentist ca mai mult de 20 lei nu te costa o examinare si un plan de tratament.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Este cariată. Du-te la un doctor stomatolog.Nu prea ai ce sa faci numai să cureți zilnic cu scobitoarea

| Pabibabum09 a răspuns:

Este cumva spartă? Chiar dacă spărtură nu este vizibila, ea s-ar putea sa existe. Oricum, cel mai recomandat este ca treci pe la cabinetul stimatologic pentru a fi sigur de situație!

| MiraTimiriazevskaia a răspuns:

Am avut si eu problema ta. Te sfatuiesc sa mergi cat mai repede la un dentist. Nu ai ce face de unul singur. Poti risca o infectie gingivala. Pana ajungi la dentist e neaparat sa te speli pe dintit dupa fiecare masa.