| anonim_4396 a întrebat:

Salut am si eu o problema in urma cu 1 zi tatal meu a fost diagnosticat cu cancer pulmonar in faza a 4-a cu metastaze la ficat, intrebarea mea este ce se mai poate face si cat mai are de trait?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Doar medicul poate sa spuna ce se mai poate face si cat mai are de trait nu stie nimeni, la fel cum nu stie nimeni nici cat eu sau tu mai avem de trait.
Face-ti-i viata frumoasa, asta care i-a ramas, urmati indicatiile medicului, sa respecte tratamentul oricat de rau i-ar fi dupa el si supravietuirea o sa fie mai lunga. Dar nu va asteptati la minuni, cancerul metastazat nu se mai vindeca.

Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caz real am avut in familie stiu ce inseamna, si de ce sa te mint, o sa traga din ce in ce mai mult, cateva luni 4-5-6 si apoi... stii tu.
Treaba este cu cancerul ca... da si in alte zone, daca e metastazat, o sa te plimbi pe la usile spitalelor, cabinetelor medicale, iti freci nervi "din aia de otel", o sa fie naspa sincer, incearca totusi sa nu ii dai carne, si produse ce contin multe proteine. Alea hranesc cancerul practic, incearca sa ii faci viata de acum incolo mult mai linistitoare, pentru ca vei vedea ce se intampla, nu o sa mai stie ce face, cum sa se imbrace, o sa vomite tot ce mananca, dai sucuri facute in casa si pulpele fructelor. O sa fie rau, nu pot sa te incurajez in sensul prea bun ca nu am motiv de asa ceva.
O sa ajungi la morfina, regulat, apoi doctorii o sa ii dubleze doza si etc, din 4 in 4 ore, chestii, o sa fie urat.

| TabletaSB a răspuns:

Stiu atat ca fructele si legumele organice purifica ficatul de eg sfecla rosie. Ficatul e singurul organ care se poate regenera.
Totodata pregateste l si pentru o viata intru Hristos prin impartasire