| Nat133 a întrebat:

Am si eu o problema, mai demult am prins un cutremur si am simtit cum mi se tremura picioarele corpu etc. si acum chiar daca nu e cutremur tot mi se tremura fara sa vreau... un picior, ochiul... si vreau sa stiu daca am o problema? sau se rezolva de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

O sperietura poate sa ramana multa vreme in creier. Ea va "iesi" cand nu te vei mai speria la urmatorul incident.
Noi nu trebuie sa ne speriem sau sa ne temem de ceva. Noi trebuie sa ne incredem in Dumnezeu care ne poarta de grija tuturor. Nici un cutremur nu vine fara voia Lui. Daca L-am cunoaste am avea incredere in El.
De asemeni nu trebuie sa te sperii nici de urmarile acelei temeri -adica de tremuratul care il simti chiar daca nu ma este cutremur. Oamenii tremura involuntar si cand au emotii; dar acestea dispar atunci cand incep sa se obisnuiasca cu ocaziile respective.
La fel stau lucrurile si in cazul tau. Siguranta noastra nu trebuie sa fie in cladiri, in fiare si in betoane; ci in Dumnezeu care ne iubeste si ne poarta de grija. Teama ta va disparea cand in clipa cand te vei mai speria sa strigi catre Dumnezeu. Dar ca sa faci asta atunci, trebuie sa te obisnuiesti de pe acum sa ai o relatie buna si stransa cu Tatal ceresc.