| DiaSmiley a întrebat:

m-am hotarat. maine vreau sa ii spun acelui baiat ca il plac! Dar nu stiu mi-e rusine. adica si cand trec pe langa el imi tremura picioarele. Sfaturi va roog. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MariaaFairytale a răspuns:

Vaai,ce dragut!
Adolescenta... iubiri de vara, drama, suspans, prieteni, dragoste si ura.
Pai ce sa faci? Sa faci cea ce simti!
Stai 2 minute..respiri adanc, iti golesti creierul de toate gandurile presimiste si iti propui 'acum ori niciodata!'. Nu stai sa te gandesti daca te respinge si altele..in viata daca nu risti nu castigi nimic! Te duci la el ii zici 'hey, putem sa discutam putin? happy ' NU UITA SA ZAMBESTI!winking
si ii zici. 'stii de ceva vreme ma tot gandesc la cat de dragut esti..si voiam sa impart asta si cu tine. pe scurt? imi placi :$ ' daca vezi ca reactioneaza ciudat. daca nu zice nimic 'il intrebi. fara remuscari si teama 'ce ai de spus? ' si daca zice ca te vede ca prietena.ii zici 'ok' ii zambesti si pleci cu capul sus! In rest. faci ce simti..eu ti-am propus ca stiu ca e placut cand ai sfaturi mai exacte. adica daca iti ziceam 'fa cum crezi ' si punct. Te lasam intr-o gaura neagra. E complicat. Trebuie sa fii sigura pe tine, si curajoasa.e normal sa ai emotii cand iti place de cineva :$.
La orice varsta fetele sunt asa mai timide si au emoti.dar vei vedea ca daca ii vei spune te vei simti apoi mai libera si mai sigura pe tine si data viitoare iti va fi mai usorwinking. Si la baieti le plac fetele indraznete..care se duc si le spun in fata ca 'stii ceva te plac'. Nu le prea place imaturele(da.ei ''maturi''). Bine depinde si de varsta. dar nu prea. Love is love, no matter how old you are. happy
Good luck :* si vreau sa aflu daca i-ai spus -.^.

| DiaSmiley explică (pentru MariaaFairytale):

Iti multumesc foarte mult! Speram ca o sa fie bine. Si dupa ce o sa ii spun o sa va zic cum a fostwinking

| MariaaFairytale a răspuns (pentru DiaSmiley):

Cu mare placere! big grin
Abia astept, sa nu uiti sa zambesti siii sa imi zici ce s-a intamplat smug

| DiaSmiley explică (pentru MariaaFairytale):

Huu. i-am zis. deci ( mai in detaliu ) Eu in ora de Religie ma plictiseam pentru ca profesorul nu a venit. Si pana la urma i-am trimis un biletel in care i-am scris : " Uite vreau sa iti spun ceva. dar te rog sa nu razi de mine sau altceva. " Apoi el imi trimite alt biletel in care zice " Ce? Ma faci curios " si dupa i-am scris pe un alt biletel " Te plac" apoi el se uita asa un pic la mine zambind si imi scrie " Si eu ". Doamneee. deci nu mai puteam eram toata " awwww". si in pauza am vorbit ( fata in fata ) si acum suntem impreuna. nu am uitat sa zambesc! Iti multumesc foarte mult pentru ajutor! Te pup!

| MariaaFairytale a răspuns (pentru DiaSmiley):

Ma bucur atat de mult ca am fost de ajutor! :*
Bravo tie..de acum in colo orice s-ar intampla sa tii minte ca asa e viata, din asta ai invatat o lectie. daca nu risti nu ai cum sa stii..vezi ti-a iesit binewinking :* bafta in continuare