| Ajutoor10 a întrebat:

Salut.
Am si eu o problema si nu sunt singura...si imi este frica.
Am cautat pe internet la simptome ale diabetului si prezint 3 dintre aceaste...
Urinez destul de frecvent, apa nu prea beau.
Imi este foame dupa jum de ora dupa ce am mancat.
Am scazut cam vreo 2-3 kg in greutate.
Amorteala nu prea am...si imi este frica, poate sa ma ajute cineva?
Sa imi spuna daca chiar pot avea diabet?
Va rog daca se poate si parerea unui specialist

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ai anxietate de tip ipohondric, nu diabet!
Încearcă să mănânci mai multe alimente bogate in proteine si carbohidrati simplii pentru a tine de foame.
Consuma sare, pentru retentia de apa.

| Teo29 a răspuns:

Fa-ti dimineata pe ne-mancate glicemie si Hemoglobina AC1. Cu astea mergi la dr. de familie si te va sfatui ce sa faci.

| Osneros a răspuns:

Cauta simptome ale ipohondriei si vezi daca te regasesti.