| soporan a întrebat:

Am un caine rptwailer iar aseara o masina l-a lovit si i s-a rupt picioru aztazi am fost cu el la doctor la dat nesete calmante si a ziss ca ar trebui sal opereze operatia ii cam prea scumpa si nu garanteaza si a ziss ca solutia cea mai buna este sa il imbobilizeze picioru i la imobilizat si acum sta in repau nu stiti cumva isi va ma reveni si in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut un boxer lovit de masina, si-. a rupt piciorul si l-am operat, i-au pus niste tije in oase pentru a le prinde cat mai bine.Catelul a scapat cu bine, dar a ramas schiop si nu mai putea alerga ca inainte.Acuma,tu nu poti lasa catelul cu atele, o sa faca septicemie si o sa moara, oasele de la picioare se rup in aschii si nu este cea mai buna metoda, mergi cu el inca o data sa. i faca radiografie sa vada daca oasele sunt la locul lor, cat de cat. Daca se pot"suda" nu este nici o problema, dar daca nu, si are si lipsa de calciu, catelul o sa moara in chinuri groaznice si eu zica ca nu merita.

2 răspunsuri:
| klaudiu2009 a răspuns:

Am niste intrebari 1. la ce ai lasat cainele sa dea masina in el? asa iti trebuie daca te uiti dupa fufe pe strada 2. Nu crezi ca ar fi mai bine sa iti ei alt caine? asta sa uzat laughing 3. Oare ai un caine care a vrut sa se sinucida si sa aruncat in fata masini? probabil are stapanu prea naiv si na laughing

| soporan explică:

Daca se vor suda cam in cat timp
?