| xXImAliveXx a întrebat:

Salut am un furuncul... este mic cat un cos..cand il ating simt ceva tare atat... cum pot scapa de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cauta la farmacie ihtiol si te dai de trei ori pe zi cu el.

| doctoressa a răspuns:

Specialistii recomanda pacientilor o serie de masuri ce, corect aplicate, pot sa amelioreze simptomatologia locala si pot favoriza procesul de vindecare: http://www.i-medic.ro/boli/furuncul

| mona a răspuns:

O sa scapi mai repede daca il tratezi cu o crema special pentru furuncul[intreaba la farmacie]

| NbhdDaughter a răspuns:

Nu e furuncul.E punct negru.Stai linistit(a) si nu umbla la el

| xXImAliveXx explică:

Pai si daca e punct negru ce pot face ca sa treaca straight face?

| Sharpe008 a răspuns:

Il storci, dai cu spirt dupa aia sa nu se infecteze si te speli mai des, ca sa nu mai faci furuncule