| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un obicei de a imi trosni gatul, azi l-am trosnit si m-a luat o durere in zona cervicală.Ce poate sa fie? Ma gandesc sa nu imi fi rupt ceva oase sau sa fi facut o fractură.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este cel mai prost si mai nesanatos obicei, fiindca iti poti DISLOCA vertebrele gatului si uneori asta nu se mai poate repara, ramanad cu probleme de coloana pe viata.
Asa ceva NU se face niciodata!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai atins un nerv.

Răspuns utilizator avertizat
| IarsiIar a răspuns:

Nu ti-ai rupt oasele dar e posibil sa-ti fi strangulat vreo vena sau sa se fi deplasat vreo vertebra.
Daca mai ai si acum dureri, mergi la medic. Nu e cazul sa fii neglijent.