| ViolaTM a întrebat:

Am un prieten care a avut 157kg si acum are 70. Ce poate face cu pielea de la piept daca nu are bani de operaţie? E foarte lăsată

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdiZNoni a răspuns:

Recomandă-i prietenului tău să meargă la sală și la nutriționist. Un antrenor de fitness împreună cu un nutriționist bun sunt cele mai bune remedii pentru pielea în excess.

De asemenea, pe viitor să evite slăbirile bruște și să aibă răbdare. Să slăbești brusc nu face rău doar la aspect, ci și la sănătate.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 157 la 70... greu de crezut, nu exista asa ceva

| Doja a răspuns:

Apa multa, sala si rabdare. Se va retrage o parte din ea. Daca e tanar se va retrage mai multa. daca e batran (peste 30) mai putin si va fi nevoie de operatie.

| RAY a răspuns (pentru Doja):

Si daca pe ai plus 26 de kg poate fi nevoie de operatie?

| ViolaTM explică (pentru RAY):

OMG. Nu mai mânca atât. Jur. În ultima vreme una două dau pe la frigider. Gata. Îmi promit mie.

| RAY a răspuns (pentru ViolaTM):

Eu unu bag cam 3000 de calorii de dulciuri, ca mancare nu manac

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Corpul uman are nevoie de aprox 1, 500 de calorii pentru functionare, 2000 de kalorii este considerat optim pentru un adult. In legatura cu dulciurile sunt ca tine Ray numai ca eu am 70 de kg

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de inaltime, greutate, masa musculara, activitate sportiva, poti consuma si 3000

| PsyhoChild a răspuns:

Poate sa isi ia bustiera sau brau

| Razvan1lol a răspuns:

Pielea lăsată. nu ai ce face decat cu operatie. dar poate Candva va putea aduna bani.
Felicitări lui pentru vointa

| BellaBee2005 a răspuns:

Sunt șanse să poată scăpa de ea prin sport. Totuși dacă nu reușește prin sport, ar fi bine să strângă bani un timp pentru a reuși să se opereze. Dacă se vede rău prin haine să poarte o bustieră de sport.