| sabinlord a întrebat:

Am un prieten caruia as vrea sa-i pun un diagnostic psihologic.El este un tip retras, nu prea iese pe afara(deabia daca iese o data pe sapt.) si este dependent de calculator deoarece sta pana la 6 dimineata pe calculator.Nu are multi prieteni si atunci cand iese afara sta 10-15 minute si dupa pleaca fara sa zica nimic.Tot ce vreau sa stiu este ce fel de problema are si daca este psihologica sau patologica, de exemplu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FineBroAndy a răspuns:

Am şi eu un prieten EXACT la fel.Nu ai ce să-i faci, aşa e ele. Dacă a crescut cu mentalitatea asta o să-ţi fie greu să îl schimbi. Dacă totuşi vrei, eu zic să-l mai scoţi din casăwinking Succes!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problemă psihologică?
Nu e nebun, stai liniştit -_-"

| Blamely a răspuns:

Nu are nici un fel de "problemă", așa-i el, lasă-l.

| NemNUZ a răspuns:

Deci domnule doctor, tu nu pui diagnostic laughing, poate asa e el, depinde si ce varsta are, poate e intr-o perioada aparte. Cred ca daca ar avea probleme l-ar ajuta parintii

| Jijell a răspuns:

Si intrebi tot pe internet, la alti oameni care stau pana la 6 dimineata pe calculator. laughing

Consider ca ar fi cel mai bine sa ceri sfatul unui profesionist. Tu vrei sa il ajuti sau doar sa ii pui un nume conditiei pe care o are?

| Sidonia07 a răspuns:

Introvertit si dependent de calculator...incearca sa.i fii prieten daca tot te lauzi cu asta. vorbeste cu el si vezi ce problme are.