| UzumakiKushina a întrebat:

am o problema: am aproape 14 ani si nu am nici un prieten sau o prietena. As vrea si eu sa merg afara de dimineata sa stau pana tarziu, dar nu am cu cine. Eu sunt o fire mai rebela si nu sunt deloc cuminte ( de exemplu comentez cu vecinii, as face prostioare de genul pungi cu apa de la balcon, etc ). Ce pot sa fac ca sa imi fac niste prieteni?

Răspuns Câştigător
| 0PopaPorno a răspuns:

Pai de obicei pasiunile atrag oamenii. Eu ma dau pe skate si am dat peste altii care se dau si m-am bagat in seama si acum suntem prieteni laughing. Cheia e ca trebuie sa te arati prietenos din prima si sa vorbesti. Sa te arati interesat de persoana lor. Daca stai in casa toata ziua la pc sau ***, copii nu vin la tine laughing. si ce naiba? chiar nu te intelegi cu nimeni de la scoala mai bine sa iesiti?>

2 răspunsuri:
| Dragonfly6 a răspuns:

Deci zici ca esti "rebela" si ca faci ce faci si nu ai prieteni. Intreci orice legi.

| fearlessss a răspuns:

Pai mi se apare ca ai o atitudine care e placuta de copii..adica mi se pare ca esti foarte ok din cate ai scris.Incearca sa fi mai sociabila intra in vorba cu ei..sau eisi pe afara cu bicicleta/rolele singura si uita`te la ce fac ei. apoi nu stiu mai treci pe langa ..cauta ceva pe moment sa le spui ..Succes