| drakazor33 a întrebat:

Prietenii mei sunt obsedati de metin2 ro.

Din clasa a 5-a am aflat si noi despre metin... acum sunt clasa a 9-a si ei tot metin2 ro joaca.
Varamiu sta peste drum de mine, e cel mai obsedat copil din tot satu'. Deci maicasa il pune sa faca treaba mai mereu si atunci cand are putin timp liber numai la metin sta, ba ca are magazin ba ca are treaba deci el isi pierde momentele astea frumoase din copilarie in jocu ala, cand o sa aiba 30 de ani o sa zica... mama ce prost am fost.
Acum cand e frumos afara el sta si se joaca... cand vine de la scoala se duce la calculator, dimineata la calculator, seara la calculator, iese pe la poarta 1 data pe saptamana.
Uite un exemplu:
Ieri la ora 4 am fost la fotbal cu mai multi baieti, era pe mess si i-am spus sa mearga cu noi, a zis ca face ceva la metin si vine, a trecut 10 minute, 20, 30, 1 ora, 2, dupa 2 ore am plecat acasa, pe drum ne-am intalnit cu el, l-am intrebat unde se duce cica pe terenstraight face am inceput sa ma injur cu el i-am zis ba prostule tu ai stat la calculator toata ziua si acu vrei sa iesi afara? era ora 6.
Ce dracu joc e astA? Creeaza dependenta mai rau ca tigarile eu nu sunt frate asa, eu am jucat 3 zile si l-am sters ca nu mi-a placut. Ce dracu e asa interesant la el ca te duci sa omori ca sa faci nivelu si stai intruna pe cal sa spargi o piatra 2 ore.
As purea spune ca jocu asta mi-a furat prieteniisad...
Intrebarea mea este:

Si voi aveti prieteni obsedati de aceste jocuri?
Daca da, spuneti-mi si mie, poate nu sunt singurul "norocos" cu prieteni d-astia.
As avea mai multe de spus, dar nu vreau sa va plictisesc cu povestile mele big grin. Cred ca deja am facut-o happy
Astept raspunsurile voastresad.

Răspuns Câştigător
| Andrutzikka a răspuns:

Da, am prieteni de la mine din clasa care joaca Metin2 non-stop si au doar 10 ani. Si eu am jucat metin2, dar nu mi-a placut deloc. Chiar nu stiu ce e asa de tare daca stai sa omori niste caini sau mai stiu eu ce. "Prietenii mei innebuniti" de acest joc oribil nici nu mai vorbesc cu mine pe mess. Statusul lor este intact de vreun an:" Dnd Metin 2 ". Un coleg de`al meu are un unchi care joaca Metin de 2-3 ani, si el la rendul lui este innebunit de jocul ala. Recunosc ca si eu am jucat, si chiar incepusem sa fiu DEPENDENTA [ eram de speriat, daca si mama cand a intrat la mine in camera era sa lesine,...] doar ca mi-am dat seama ca nu imi voi petrece toti anii din viata jucandu`ma prostia aia. Aproape toti colegii/colegele mele se joaca metin. Cu o colega care imi este foarte buna prietena vorbeam si in vacanta dar si la inceputul scolii vorbeam pe mess cateva ore si acum ca s`a apucat de metin n`am mai vorbit cu ea de o luna. Si eu pot zice ca metin mi-a "furat" prietenii. sad

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Fifa, metin, cs. jocurile copilăriei noastre.(cei obsedaţi regretă, nu acum, mai târziu)

| CosminC86 a răspuns:

Si eu joc metin2ro din 2009 si nu pot, si nici nu vreau sa ma las. Mie asa imi place sa-mi ocup timpul, decat sa stau afara sa sparg seminte cu toti cocalarii analfabeti. Pur si simplu asa imi place mie sa-mi pierd timpul... daca o sa regret, sincer habar n-am. Peste 12 ani cand fac 30 de ani o sa va anunt daca regret sau nu, desi ma cam indoiesc.
Pe langa asta, am facut si o caruta de bani din jocul asta, 700 de euro.

| NaruToNR1 a răspuns:

Știu ce vrei să zici. Și eu eram tot obsedat de metin. Dar m-am gandit foarte bine la viitorul meu... M-am lasat. Bafta

| 7Azaky a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu maica'sa (eu aveam mai demult un prieten obsedat de lineage [macar jocu asta e mai misto decat metin, metin e o mizerie] si de fiecare data cand mergeam la el la usa si se juca, il trimitea masa afara big grin! Ii stingea calculatoru si ii zciea sa iasa afara!big grin
Incearca si tu asa big grin Poate merge!
Iti urez succes! Cu prietenu meu a mers, acu nu prea se mai joaca ca a crescut...
Bafta>big grin

| Senaris a răspuns:

Am jucat si eu metin insa la mine a ramas doar un joc, jucam cu hack-uri cu prostii. Nu-mi pasa daca luam ban. In schimb am fost dependent de SA:MP. o da, ce vremuri. stateam toata noaptea insa aveam ce face. Stateam cu prietenii pe skype si vorbeam, radeam, era super. Lipseam de la teze si apoi le dadeam singur. Depinde, si eu am un prieten care a fost obsedat de metin. Eu jucam Wow si tot il puneam sa-l incerce dar el tot la metin ramanea. Fiecare cu ce-i place. Daca poti, incearca sa-i intri pe cont, sa-i vinzi tot si apoi sa faci ceva sa iei ban. rolling on the floor Se va supara pe tine dar dupa ceva timp va realiza ca nu a meritat sa fie suparat si o sa-si ceara scuzewinking

| Catalin_Gabriel_1986 a răspuns:

Numele serverului: http://metin2insomnia.tk/
Canale deschise: 1
Nivel maxim: 105
Puncte status: 100
Serverul ruleaza 24 ore pe zi. ( este hostat)
Site-ul serverului: http://metin2insomia.tk/
Forumul serverului: Momentan nu
Inregistrare: http://metin2insomnia.tk/
Client: http://metin2insomnia.tk/
Rata experienta:200
Rata yang:200
Rata obiecte: 200
Rata fierarului: normala
Detalii despre server: server pvm hard, mape beta, are 3 evolutii otel - posedata - beta, batalie - triton - beta ( etc... si restul itemelor)
Detalii FARA : 6/7, Lycan, Esearfe, Modate si este FARA DONATII

| andreiboss8000 a răspuns:

Am fost si eu obsedat odata(1 an jumate) si mama m-ia interzis sa mai joc si atunci m-am lasat eu ca mi-am dat seama ca nu are scop

| Parvu_Marius_Gabriel_1972 a răspuns:

Eu sincer sa fiu sunt unul dintre ei nu stiu nu ma pot lasa de acel joc simt ca ma plictisesc ca nu am ce face si nu pot face altceva decat sa joc metin2

| Mihai_Herdes_1996 a răspuns:

Doamne parca ar fi cerc de alcolici anonimi aici

| Tenzor a răspuns (pentru Mihai_Herdes_1996):

rolling on the floor)), cea mai buna metoda sa imi petrec timpul, ma uit la pe TPU la intrebari - raspunsi handicapate rolling on the floor