| Sh4d0wGh0st a întrebat:

Un prieten mi-a recomandat sa ma spal pe dinti dimineata si seara inainte cu sare si apoi cu pasta de dinti. Deoarece asa se vor albi mai repede, este adevarat?
Daca da in cat timp acestia se vor inalbi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Acestia se va inalbi? Asta in ce limba e nene? Aoleu...

| KillaNoFilla a răspuns (pentru K0sti):

Nebunule care esti tu nebun.

| devilshelp a răspuns:

Este adevarat. In cat timp nu sunt sigura. 1-2 saptamani cred.

| Lola05 a răspuns:

Eu ma spalam pe dinti cu sare cand aveam probleme cu gingiile care sangerau si functiona foarte bine. Nu am remarcat daca face dintii mai albi, totusi. Nu stiu ce sa zic.
Incearca pasta de dinti Parodontax. E singura la care am vazut diferenta la culoarea dintilor happy

| Candrea_Elvira_1988 a răspuns:

Ideea este buna insa....sarea o poti inlocui cu bicarbonat de sodiu de la farmacie - nu de la alimentara. indiferent de ce alegi, nu trebuie sa te speli mai des de 2x/saptamana. fiind o pulbere grunjoasa iti va ataca smaltul dentar si e grav. recomandarea mea: de 2x/ saptamana cu bicarbonat.