| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Are cineva de aici dinti/masele cu nervul scos? Si la ce varsta v-ați scos prima data nervul unui dinte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MariaPpp a răspuns:

Buna, mie mi-a scos doamna dr din greseala nervul! A intrat cu freza aceea in el, avem in jur de 15 ani. Nu o sa mai ai probleme cu el, însă in timp trebuie sa fie imbracat.

| AndreySebY123 explică (pentru MariaPpp):

Acum cati ani aveți și după cat timp l-ați îmbrăcat?

| MariaPpp a răspuns (pentru AndreySebY123):

Acum am 22 de ani, nu l-am imbracat, am tot pus plombe, pentru ca la ceva timp se Caria, dar o sa îl îmbrac curând, doar ca nu am vrut sa fie prea devreme imbracat.

| Gherghel_Denis_2001 a răspuns:

Eu mi-am scos doi nervi de la o măsea in luna Decembrie anul trecut! Mentionez ca am 19 ani! Nu am mai avut probleme cu maseaua aceia!

| Stelian2015 a răspuns:

De la 16 ani. L-a scos dentistul nu eu.