| Stefan927 a întrebat:

Salut TPU, daca am nervul scos de la un dinte si acel dinte se cariaza, ma mai doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu.

| aditimus a răspuns:

Daca ai nervul scos nu.
Insa daca e cariata si nu e tratata/plombata o sa rupa bucati...

| Lioana a răspuns:

Nu mai doare daca e scos nervul dar exista pericolul ca daca nu te doare, nu mergi la dentist sa il repari si atunci el se va caria mai mult si mai mult pana va ramane doar radacina din el.