| EveryPartOfMe a întrebat:

Acum cateva luni mi-am scos nervul la doua masele...Prima pe care mi-a facut-o m-a durut la inceput cand mancam si cand apasam pe ea, dar acum nu mai am nimic, insa cealalta inca ma mai doare cand apas pe ea si zvacneste.
Intrebarea mea este de ce ma mai doare daca mi-am scos nervul? Ce poate sa fie?
Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

O masea nu poate sa doara decat daca are nerv. http://www.i-medic.ro/stomatologie/cariile-dentare