| anonim_4396 a întrebat:

As avea o nelamurire despre ceea ce inseamna preput. Este necesara taierea pielii aleia de pe penis? Si daca da, de ce? Va rog nu-mi vorbiti in termeni medicali ca nu inteleg prea mult. In caz ca nu e inlaturata de acolo, pot aparea efecte negative sau ceva de genul acesta? Explicati-mi cat mai deschis, va rog. big grin Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Buna.

Citeste acest articol: http://www.clopotel.ro/......ti-95.html

Sper ca te-ai lamurit. Bafta!

| Madayna a răspuns:

Nu e obligatoriu sa fie taiata si nici nu e recomandat pentru ca are rol de protectie dar daca exista probleme si medicul spune ca trebuie taiata, atunci se taie.

| Lipsa47 a răspuns:

Preput, este pilea care acopera penisul si in unele cazuri aceasta este lipita si necesita operatie daca nu se rupe singura, de obicei aceasta te cam impiedica sau iti ingreuneaza "usurarea" cand te urinezi si in cel mai rau daca ai ajuns la maturitate nu poti face sex deoarece o sa te doar groaznic penisul cand vei avea o erectie