| SmileForMeSz a întrebat:

Salut,as avea si eu o intrebare:
Cum se fac flotarile corect? Adica vreau sa spun ca am vazut ca flotarile se fac cu bratele in forma de sageata nu de T si nu prea stiu cum se fac corect.
As vrea sa imi spuneti cum fac flotari corect pentru:
1. Piept;
2.Umeri;
3.Triceps.
Multumesc anticipat, voi da funda celui mai bun raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SinfulDesire a răspuns:

Tine spatele drept palmele paralele una de alta intinse de la incheietura de unde incepe mana cum iti iese din pipt mana o ti intinsa si indoi coatele

| danutyqwe a răspuns:

Pune mainile cat mai aproape de abdomen, sprijinite in pumni, iti lucreaza tot corpu' happy

| TMNT2013 a răspuns:

Toate tipurile de flotari sunt bune doar ca sunt anumite prize care lucreaza mai mult sau mai putin un muschi.De exemplu flotarile in forma de T antreneaza mai mult pieptul, cele in forma de sageata lucreaza in mod egal triceps si piept si cele foarte apropiate gen DIAMANT lucreaza cel mai mult tricepsul. Apropo da ca faci multe flotari gen 100 nu o sa ai mai multi muschi o sa capeti rezistenta, daca vrei sa faci masa cu flotari cand poti mai mult de 10 repetari maresti greutatea...pui intr-un rucsac greutati care sa te aduca la numarul de 5-6 flotari si cand ajungi la 10 din nou maresti greutatea asa faci masa nu cu repetari multe sigreutati mici.

| SmileForMeSz explică:

Va multumesc tuturor pentru sfat.As vrea sa aleg toate raspunsurile castigtoare, dar voi alege unu si ma voi revansa si celorlalti.