| eusuntbaiatuldiz a întrebat:

Salut! As dori sa îmi răspundeți și mie dacă doriți la ce voi scrie mai jos. Recunosc, da,pot spune că sunt ipohondric și probabil de aia am unele întrebări care vouă vi se par ciudate dar pentru mine sunt normale. O întâmplare ciudata astăzi,acasă,a trecut cineva cu un braț de lemnele pe lângă mine și când am întors capul să mă uit trecuse puțin dar cred că nu văzuse totuși, și îmi este sa nu mă fi șters sau lovit un lemn in cap. Ideea e că nu am simțit nimic, dar m-am speriat când am văzut că a trecut așa aproape cu brațul de lemne pe lângă capul meu. Ideea este că mă feresc foarte mult sa nu mă lovesc în zona capului,o protejez,pentru că tot aud că poți da in hematom cerebral și de la lovituri minore,și oare nu știu cum e și la alții, dacă își fac griji și din lovituri minore la cap. Dar voi credeți că dacă m ar fi atins lemnul nu m-ar fi durut pe moment? mulțumesc că ați citit și aștept răspunsurile voastre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O Dumnezeule, tu esti ipohondru incurabil, daca imaginar te-a lovit un lemn in cap de la unul care trecea pe strada si tu CREZI ca ai hematom acum laughing

hai ca asta aste culmea prostiei, nu a ipohondriei!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Imaginează-ți că te-a lovit un lemn în cap și-ai murit!
Iar acum trezește-te și trăiește-ți restul vieții din plin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți spun eu ce ai și NU e boală cum crezi tu

- ai deformată aprecierea distanței laterale când treci pe lângă ceva

Adică ai impresia că e mai aproape cu vreo 50 cm decât e în realitate.

Dacă o să mergi pe stradă vei observa oameni care îți vin din față și se dau prea mult într-o parte.

Ăia NU se feresc de tine - au deformată aprecierea distanței laterale și au impresia că intră în tine.

Așa ai pățit și tu cu lemnele DAR era distanță mult mai mare între tine și lemnele alea.

Cam 50 cm e EROAREA asta la aprecierea distanței laterale la SUTE de oameni.

În special FEMEILE au probleme mari cu aprecierea distanței laterale.

Pentru un instructor auto este cel mai greu să scoți din capul oamenilor EROAREA asta.