| IonutViliman1974 a întrebat:

As dori sa ma apuc de sala.Am mai facut acum 3 luni si acum un an pe perioada verii, dar si acum 2 ani, la fel, tot pe perioada verii.Acum as dori sa ma apuc serios.Va intreb daca merita sa iau aceste proteine concentrate:
http://www.myprotein.ro/......30911.html
Am 16 ani, 1.96 inaltime si 83 kg.Nu sunt foarte activ.Ma mai joc fotbal pe maidan cu baietii odata sau de 2 ori pe saptamana.Scrie ca proteinele sunt bune pentru masa musculara slaba, avand in vedere ca eu am o masa musculara relativ slab dezvoltata.Credeti ca este rentabil sa cumpar acele proteine? Pot avea efecte negative asupra sanatatii mele daca le consum moderat? Pentru mai multe informatii ce medic ar trebui sa intreb? Un nutritionist? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu-ti ajung chimicalele din mancarea de azi sa-ti distrugi organismul baga orice vrei in tine. Si mai usor cu sala ca inca n-ai crescut suficient ca sa muncesti, sunt atatea sporturi clasice mult mai sanatoase.

| xDragosel007 a răspuns:

Deci nu lua pastile ca te vor afecta. Du-te la un doctor nutritionist ca altceva nu ai ce sa faci.

| Cosmin86 a răspuns (pentru xDragosel007):

Serios? te vor afecta?

esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| xDragosel007 a răspuns (pentru Cosmin86):

Sunt un copil mic? ah ce ti-as zice!