| Vasile_Beny_1996 a întrebat:

As dori sa ma îngraș in maxim o saptamana ce as putea sa cumpăr ca sa ma îngrașă vreo 10 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Nu se poate 10 kg intr-o saptamana, poate 1 sau 2 maxim, depinde cat de slab esti. Trebuie sa mananci, sa fii in surplus caloric, nu sunt pastile sau altceva, doar vitamine daca ai nevoie. Cauta pe google alimente bogate caloric si vezi de acolo.

7 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Nu prea ai cum sa te ingrasi 10 kg intr-o saptamana, iar daca faci asta, e foarte probabil sa ai probleme cu glanda pe viitor.

| Vasile_Beny_1996 explică (pentru Kogaion):

Dar nu stii vreo proteina care sa ma ajute sa cresc in greutate?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vasile_Beny_1996):

Nu exista asa ceva...protienele refac fibrele dupa antrenament.

Mai bine iei carbohidrati, creatina si glutamina.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Încearcă vitamine (iti cresc pofta de mancare)dulciurile ingrasaa.

| AndreiMarian12 a răspuns:

Mananca paine si cartofi prajiti si aia e.laughing

| Olga12 a răspuns:

Sa manânci fast food non-stop

| owlitio a răspuns:

Îți donez eu kilograme, stai calm