| farsa a întrebat:

As dori sa-mi dati niste sfaturi legate de ce exercitii fizice si cam cat timp sa dureze zilnic? Trebuie sa slabesc intr-un interval de 2 saptamani deoarece facem pozele de sfarsit de ani si sunt cu 10 kg peste normal ...Credeti ca medicamentele mi-ar dauna? Multumesc anticiparbig grin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LoryM22 a răspuns:

Ia -ti o bicicleta fitness, renunta la dulciuri, mananca numai peste, pui gratar, legume si fructe multe, dimineata cereale, fa sport 2-3 ore pe zi, alearga, faci si la bicicleta ai sa slabesti, se vad rezultatele dupa o saptamana.

| stefan31 a răspuns:

Buna ar fi bine sa faci miscare cat mai multe sa manaci fructe si legume sa nu bei sucuri sau sa mananci dulciuri. Dimineata este bine sa bei un pahar de apa dintr-o inghititura pe stomacul gol.Si in nici un caz sa iei pastile pentru ca ele te slabesc acum, dar peste un an vei lua in greutate aproximativ 20 de kilograme. Sper sa te fi ajutat.