| Ariyana a întrebat:

Seriile de exercitii fizice se pot face unele dupa altele sau trebuie sa fie un interval de timp intre serii?

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Pai daca sunt serii atunci normal ca trebuie sa fie pauza intre ele, ca altfel nu se mai numeau serii si faceai direct 50 de repetari cu o greutate.

| Caro34 a răspuns:

Trebuie sa fie un interval de timp - corpul trebuie sa se obisnuiasca cu o serie (o poti face si de mai multe ori!), apoi poti incepe alta, insa ia-le incet si cu cap! Treaba facuta cu cap, nu aduce probleme! Mult noroc!

| MadRaven a răspuns:

Bună,
E obligatorie să fie un interval de timp între serii.
În funcţie de cât de grele, obositoare sau lungi sunt seriile, timpul de repaus poate fi de 15 sau 30 de secunde. Atât.
Spor la sport! happy

| Deriol a răspuns:

Bineinteles ca e un interval de timp intre ele, intervalul difera de la cat de dificil este exercitiul, pentru ca poate sa fie si de 15 si de 30 de secunde.
Bafta!

| dyk3yy a răspuns:

Trebuie sa existe o mica pauza intre ele.

| Vrtulee a răspuns:

Trebuie sa fie un anumit interval de timp intre seriiwinking funda?

| Vrtulee a răspuns:

Trebuie sa fie un interval de timp intre ele...happy funda