| BananaSuparata a întrebat:

As vrea niste mancare consistenta si sanatoasa, care sa nu ingrase, ba chiar sa slabeasca. Nu mai am idei ce sa mananc. Funda. P.S : Sunt vegetarian.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Nicoll3 a răspuns:

Incearca salatele din fructe si legume in timpul zilei si seara un ceai din plante, de preferat din frunze si flori de tei pentru ca ajuta la detoxifiere si la un somn linistit happy. Am incercat si eu si in 4 saptamani aveam aproximativ 2 kg jumate mai putin si ma simteam mult mai usoara.

| ArtLover a răspuns:

Pai iti poti incepe dimineata cu un milkshake sau un suc de fructe. Apoi tot dimineata poti manca un bol cu cereale sau oaine prajita cu uleu de masline dar nu ti-as recomanda mancarurile prajite in ulei ( ochiuri sau omleta in general ). Apoi pe la pranz poti manca o salta de fructe de legume, salata de vinete, o supa sau o ciorba ar fi bine. Supa crema de dovleac de exemplu. Apoi ca si gustare poti manca masline, sunt foarte sanatoase si hranitoare. Daca iti trebuie ceva dulce pe langa fructe poti manca ciocolata neagra. maxim 2 patratele pe zi ajuta organismul adica nu il inbatraneste din toate punctele de vedere. La cina poti manca orice doresti cu exceptia fast food-ului. De exemplu poti sa iti faci paine prajita cu un pic de unt LURPACK( e mai sanatos) si felii de somon cu lamaie. Poti manca un iaur cu seminte naturale si neprajite de soia, goji, floarea soarelui, secara etc. Sau un sandwich cu seminte incoltite, masline si branzica. Iti poti incheia seara cu un ceai de flori de tei sau menta cat mai naturale. Sper ca te ajuta!
P.S BEA MULTA APA SI NU EXAGERA CU SAREA. TE ASIGUR CA FUNCTIONEAZA EU IMPREUNA CU FAMILIA MEA MANCAM ASA CEVA DE CAND MA STIU! EU AM 13 SI CU TOTI DUCEM O VIATA SANATOASA