| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa aflu cind iese sperma.
de fapt as vrea sa stiu cat trebuie de masturbat
am incercat de cateva ori si nu iese nimic!
cum sa o fac sau cat sa o fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil pentru ca esti prea mic, asteapta sa mai cresti.

| AgathaRo a răspuns:

Citeste o carte mai bine. Sau iti poti intreba parintii vezi ce raspuns primesti. Daca nu esti multumit de raspunsul parintilor, revii cu o intrebare cand esti mai matur.

| Enki a răspuns:

Depinde de fiecare.nu toti se excita asa de repede.masturbeazate mai mult.sa nu crezi ca dupa 4-5 minute gata si iese

| liliacALB a răspuns:

Daca nu-ti dai inca seama cand iese, mai bine las-o asa, nu-ti mai bate capul. Nu esti pregatit. E o realitate si nu doresc in nici un caz sa te simti frustrat. Ba dimpotriva, dimpotriva prietene. Ai toata viata in fata, o sa faci asta de sute si mii de ori (ma refer la sex in general), mai ai rabdare prietene!

| Mercur a răspuns:

Pai depinde si de varsta si cat timp te marsturbezi.

| BadFeelings a răspuns:

Mai bine invata Abecedaru`.
Ia'l pe Ion Creanga de "cap" si joaca-te cu cititu pana ce-ti "ejaculeaza"ochii, ca-i grav rau cu romana ta.
Poate nu esti destul de maturizat, dezvoltat, pentru a avea "ulei", asa ca ia si traieste-ti copilaria si lasa "masturbarea" ca o sa ai timp si de aia.
Numai bine.