| suiramikkk a întrebat:

Salut, as vrea si eu sa stiu daca e cineva pe aici care sufera de "keratoconus" ( boala care afecteaza vederea ), merci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CdeMetal a răspuns:

Răspund cam târziu.
Am și eu boala asta.
Eu o am intr-un stadiu incipient și mi-au dat ochelari.
La tine cât de grav e?

| ioanabanananana a răspuns:

Da stiu pe cineva care sufera de aceasta boala.Tratamentul este greu de gasit.

| suiramikkk explică (pentru ioanabanananana):

Tratament nu prea este, eu am fost operat doar ca sa opreasca aceasta boala, adica sa o incetineasca, si acum trebuie sa-mi pun lentile.