| StefanOprea a întrebat:

Salut, aseara cred ca am trecut prin cea mai rusinoasa experienta din viata mea. Eram cu prietena mea acasa, gata pentru primul nostru act sexual, amandoi fiind "incepatori", totul a decurs bine, am excitat-o cum trebuie, dar cand a venit vremea sa incepem "treaba", cacatul meu de penis NU M-A ASCULTAT! Nu am avut erectie cumt trebuie, adica, a fost erectie, dar nu indeajuns, si asa ne-am chinuit vreo 2 ore, si nimic! A spus ca e ok, dar sa fim seriosi, nu e ok, cum sa ma uit la ea si sa ii mai cer asta o data ca sa ma revansez? Si de ce corpul meu nu m-a ascultat?! Aveti vreo idee, data viitoare direct VIAGRA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Buna,

1. Daca ai erectii dimineata sau cand te masturbezi singur cauza nu este medicala.

2. Anxietatea poate crea probleme incepatorilor. Daca prietena ta a fost intelegatoare e foarte bine. Experienta se putea termina mai prost.

Daca aveti probleme in relatia voastra rezolvati-le mai intai pe acestea. Dupa asta treceti la sex.

Zici ca ai excitat-o cum trebuie. In schimb prietena ta s-a ocupat de tine? Pe un fond anxios un singur gest al ei, inteles de tine intr-un anumit fel, e de ajuns ca sa nu mai ai erectie.

Cat te influenteaza filmele? Prima partida de sex in realitate nu e ca in filme. Ea poate avea dureri, ejacularea poate fi precoce sau intarziata, orgasmul poate lipsi.

Ce-i de facut in continuare? Incercati din nou. Faceti p e t t i n g si vezi cum stai cu erectia. Nu va mai propuneti o penetrare. Cand o sa vina profitati de ocazie. E bine sa aveti un prezervativ pregatit. Niste lubrifiant nu strica.

Daca problema persista o lectura suplimentara te poate ajuta:
http://www.emag.ro/......DCFS1BBBM/

http://www.librarie.net/......bert-Ellis

http://www.librarie.net/......controleze

Bafta!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Viagra nu are cum sa te ajute, ea ii ajuta doar pe cei varstnici, care au probleme vasculare, adica vasele infundate si de aceae nu obtin erectii. Tu nu ai cum sa ai aceasta problema, asa ca este chiar periculos sa iei Viagra (poti face stop cardiac de la ea daca o iei aiurea).
E normal cand esti incepator sa ai emotii si asta sa iti afecteze erectia. Este chiar OK, ar fi o prostie din partea ta sa faci o problema serioasa din aceasta intamplare minora. Eu cred ca esti cam imatur, cam copiularos si asta este problema. Nu stiu acti ani, dar sper ca ai macar 18. daca nu, astepata sa faci 18. O sa te mai coci la minte. Nu mai incerca sa faci sex pana nu vei avea suficienta minte incat sa intelegi ca problema asta nu e una majora, ci una minora, ca se intampla multora si ca amandoi puteti trece pestea ea cu maxima usurinta. Cat timp mai simti ca nu te-a ascultat penisul si asta este grav, e un semn ca mintea ta nu este inca suficient de matura pentru a face fata vietii sexuale. Viata sexuala nu este pentru copii imaturi, ci pentru oameni cu suficienta maturitate sa faca fata provocarilor ei. Tu reactionezi extrem de disproportionat, ceea ce arata ca esti departe de maturitatea necesara. In primul rand nimeni nu se chinuie doua ore. Este o prostie si pana si un pusti de 14 ani ar trebui sa stie ca sexul nu se face chinuit. Preludiul se continua cat timp este o placere pentru amandoi, cand devine un chin se opreste imediat, fiindca nu numai ca erectia nu va mai aparea, dar vor aparea complexe si frustrari pentru ambii parteneri. Tu, daca tot te crezi pregatit, trebuia sa fii barbat si, din clipa in care preludiul nu a mai fost extrem deplacut, sa intrerupi totul. Erectia care nu a aparut in amxim 10 minute, nu va mai aparea niciodata, ce rost are sa te chinui si sa o chinui si pe ea?
Cum sa te uiti la ea? Normal, evident, nu ar trebui sa ai nici o problema. daca ai probleme, asteapta sa iti treaca, sunt doar rasfaturi copilaresti.
Nu ii mai cere deocamdata. Luati si voi o mica pauza. Daca aveti deja amandoi epste 18 ani, mai incercati peste 5-6 luni (daca pana atunci tu cresti suficient incat sa nu te mai gandesti la viagra si sa reusesti sa cataloghezi problema ca fiind minora). daca nu, asteapta intai sa faceti amandoi 18 ani. Va fi si legal si, crede-ma, la 18 ani vei vedea lucrurile diferit (daca te dezvolti mental si emotional normal)

Bula
| Bula a răspuns:

Stii ca, in asemenea cazuri, la unul din trei (!) ocazii se intampla la fel?
Trebuie sa colaborati amandoi, excitare si RABDARE reciproca!
Si partenera sa te excite pe tine!

La inceput, la primele ocazii, baietii se confrunta de foarte multe ori ca variaza repede sau cu... problema ta.
Si sexul trebuie invatat, la fel cum ati invatat si mersul, cand ati fost mici.

Nimeni nu se naste alergator de maraton... happy

Deci: putintica rabdare si va merge totul OK.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Trebuia sa te mangaie si ea, sa se joace cu el si se inatrea suficient cat sa il introduci, apoi, cand simti fierbinteala vaginului specifica, sa intareste mintenas! Se pare ca e si ea e prea rusinoasa, caci daca se gandea 3 secunde si te gusta ca pe o bombonica, in 10 secunde erai beton si puteai intra! Deasemenea, daca tu ai fi gustat-o, sigur deveneai beton!
Lasa prostiile cu pastilele, ca s-ar putea sa cazi la pe front!
Success!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De unde se vede ca acea creasta urata nu te-a ajutat cu nimic.
Preludiul tau cred ca a durat exagerat de mult. Mai citeste si pe site-uri de specialitate: https://www.google.ro/#q=cat+dureaza+preludiul
De altfel, sa stii, ca toti patim cam la fel prima data. Tu ai avantajul ca netul este plin de sfaturi dar nu stii sa cauti.

| StefanOprea explică (pentru Salontanul):

Aveam 12 ani, nu ma judeca :)) Asa arat acum: https://www.facebook.com/new.mee.98499

| Salontanul a răspuns (pentru StefanOprea):

Esti frumos, dar faptul ca tii la o poza urata te descalifica. E pacat!
Cat despre judecat: o data ce te-ai facut public trebuie sa te astepti la orice si sa lasi orgoliul la o parte. Nu te juta cu nimic ci doar te incurca. Nu-mi poti interzice. Trebuia sa fi retinut sfaturile. Vezi? Asta este boala romanilor: retin ce-i rau si uita sa zica un multumesc pentru ce-i bun! Succes in viata!

| StefanOprea explică (pentru Salontanul):

Wow...nu ti-am interzis nimic, voiam doar sa vezi cum arat, plus ca nu pot sa schimb fotografia de la profil.

| Salontanul a răspuns (pentru StefanOprea):

Se poate schimba poza de profil intrand la " Setarile contului meu" apoi "Selecteaza imagine de profil" si selectezi alta. In 2-3 zile se rezolva. Si eu am avut 2-3 avataruri pana acum.

| whatevernvm a răspuns:

Tu si penisul tau aveti nevoie de consiliere de cuplu

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu e nici rusinos, nici anormal, nici viagra nu-ti trebuie. Viagra e pentru cei cu probleme fizice, cand esti tanar e o mica problema de emotii, stres. Trebuie putina rabdare de la amandoi, se intampla la mai multi nu doar voua. Cand vezi ca nu mai merge si ati ratat startul nu insistati. Se ia o pauza de 2-3 ore cu alte activitati sau o lasi pe a 2 a zi. Nimeni nu ocheste fazanul din prima impuscatura, incet inveti sa elimini stresul, nu-ti ia nimeni capul, trebuie relaxare. Dupa primele 1-2 reprize prinzi incredere in tine si o sa mearga de te miri ce prost ai fost prima ca iti trebuia viagra.

| PsihoSex a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

"Nu ocheste fazanul din prima", ai?! Fain!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai inhibat, fiindca te temi ca nu vei performa inselandui asteptarile.este bleaga, fiindca o femeie trebuie sa stie ce sa faca in atare situatie, nu sa zica, asta-i treaba e in regula.

| GoldandSilver a răspuns:

Cred ca nu iti place de ea, e decizia ta daca vrei sa iei viagra!

| LordulAdevarului a răspuns:

A fost din cauza stresului, frate. Mult succes in continuare. Poti folosi VIAGRA