| eumisu a întrebat:

Aseara am vrut sa fac dragoste cu prietena mea. Tin sa precizez ca era pentru prima oara la mine si am citit ca ar fi bine sa bei 2 pahare de vin rosu inainte + o masturbare(asta cu cateva ore inainte) Totul a fost bine, m-am excitat si eram in stare de erectie dar am amanat momentul considerand ca nu am facut destul preludiu si starea mea de erectie treptat trept s-a dus + ca m-am enervat din acest motiv si am dat vina pe ea. Si de atunci m-am tot chinuit sa mi se scoale si nici vorba, nu a mai vrut, tin sa precizez ca am fost foarte nervos, chiar am plans. eram foarte stresat. nu inteleg de ce prima data era totul bine si dupa dintr-o data nu a mai vrut efectiv. ea este alaturi de mine, si ma sustine dar imi vine foarte greu sa trec peste asta. ceva sfaturi? va rog crying( sunt disperat. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Stai cuminte! primul pas nu te mai agita! asa e prima data! nu ai vreo problema, nu esti bolnav, n-ai nimic!
Erectia se mentine daca tu esti relaxat. Excitarea e o chestie care tine si de relaxare desi pare paradoxal. Nu te agita sa o patrunzi pentru ca iti vei pierde erectia garantat. Incearca sa nu te gandesti la faptul ca trebuie sa fi inauntrul ei, iar ea daca stie lectia nu trebuie sa stea ca o statuie ca din nou o sa iasa prost. Vinul nu stiu daca e o solutie buna desi unii sexologi sunt de parere ca ajuta! Tu clar ai fost inhibat de moment, e ceva nou pentru tine si e ok sa fie asa ceva - toti barbatii au trecut prin asta! Relaxeaza-te si nu te gandi ca trebuie sa o patrunzi. Nu uita de prezervativ oricat de greu ar fi! e o masura desteapta sa te protejezi de boli cu transmitere sexuala si sarcina nedorita! bafta! Doamne ajuta!

| eumisu explică (pentru ywar):

Totul a fost bine pentru ea chiar daca nu s-a intamplat nimic, am dormit impreuna..ma rog ..eu am vegheat-o ca nu puteam sa dorm ..ma intrebam ce-i cu mine.ea mi-a spus ca nu am dezamagit-o ca e ok, va fi bine.dar eu nu mai puteam ..si nici acum dupa 2 zile de stat impreuna nu mi-am revenit ..nu stiu.mi-e frica a doua oara sa nu se intample la fel ..adica mi se parea naspa. uneori mi se scoala pe strada doar din doua saruturi si atunci in pat cu ea..nu stiu straight face ciudat. oricum multumesc mult. multa pace.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi dacă înainte te ai si masturbat ce crezi că ai de unde da mereu? Nu poti face si una si alta.

| neutrino a răspuns:

Misule, la cei 15 ani ai tai, te-ai facut de ras! Data viitoare, incearca fara lucru manual.

| Felys a răspuns:

Tu nu stii ca totul pleaca de la creier,esti extrem de stresat si de aia ai dat chix cu erectia, sa vezi dupa ce pleaca ea te vei linistii si ti se scoala singura fara sa vrei, sa vezi atunci ce te oftici, in fine, calmeaza-te si o sa fie bine

| Cristiann25 a răspuns:

Nu te mai stresa si totul o sa fie bine.

| AddaRosee a răspuns:

Te-ai stresat prea tare sa fie bine si s-a intamplat asta e..calmeaza-te.Oricum daca ea este alaturi de tine dupa o faza de asta chiar e bine bravo ei