| Wordofthat999999 a întrebat:

Aseara m-a durur in partea stanga in zona inimii dar nu mai sus in zona umerilor, deci de la inima pana mai jos spre burta cum ar veni. Ce se intampla o fii de la inima? Mentionez ca zilele astea m-am cam stresat putin si inca mai m-ai stresez pentru o chestie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Te înțepa mușchiul inimii de la oboseala. Calmeaza-te, poti bea apă cu zahar cand se mai întâmplă.

| minrest a răspuns (pentru Viitorulapropiat):

O durere in torace poate avea multe motive, de regula junghiuri intercostale. Muschiul cardiac nu doare. Durerea e pe o zona mult mai estinsa decat inima. Sa atribui cauze grave unei dureri oarecare e foarte daunator, iresponsabilule.

| Viitorulapropiat a răspuns (pentru minrest):

Posibil, i-am dat doar un motiv, insa nici eu, nici tu nu putem sti cu adevarat de ce il doare, asta doar medicul poate sa spuna in urma unei consultații. Dar presupun ca din cauza stresului, extenuarii...

| minrest a răspuns (pentru Viitorulapropiat):

Nu vreau sa ma cert (desi nu s-ar zice, avand in vedere ca te-am calificat ca inconstient), dar avem cum sa stim unele lucruri. Nu ai date ca sa presupui o boala grava, ceea ce fara sa iti dai seama ai facut, o astfel de presupunere are urmari grave la randul ei, si dupa cum ti-am aratat ce presupui tu nu exista, caci muschiul cardiac nu doare. Raspunde la ce te pricepi. Fii responsabil.