| xrapalexx a întrebat:

Simt o strangere in piept, in partea stanga, in zona inimii.
Nu pot sa respir cum trebuie
Cand incerc sa inspir strangerea se amplifica.

Am mai avut un episod de genul, zilele trecute, doar ca o durere mai apasatoare si nu puteam sa rad mai ales sau sa vorbesc pentru ca ma strangea din ce in ce mai tare si ma durea..ca o taietura
Si respiram greu.

Ce considerati ca ar trebui sa fac in continuare si care ar fi cauza?
Mentionez ca sunt o persoana cam agitata si ma stresez foarte mult si imi fac o mie de ganduri si etc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TotulSAUnik a răspuns:

Da, am aceleas simptome, eu am mereu aceasta strangere in piep si am fost si la doctor sa ma asigur-asta, poti sa o faci si tu- dupa o cardiogramă si alte teste ma asigurat ca am venit degeaba si ca n-am nimic(uni doctori nu te iau in serios mai ales cand nu iti gasesc nimic si m-am enervat putin cum ma trata de parca eram nebun, dar a fost gratis, ce sa zic laughing).
Eu cred ca e pe fond nervos si eu sunt overthinking mereu si imi fac o mie si una de ganduri negre in cap.
Incerca meditatia vid si multa sanatate!