| Ady_9137 a întrebat:

Salut, astazi am achizitionat o pereche de gantere, fiecare fiind de cate 5 kg.
Intrebarea este:daca execut cate 300 de ridicari pe mana in fiecare seara +ridicari in sus+flotari.
In o luna se va schimba ceva?
Cel mai bun raspuns are fundatongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la conditie fizica, da. O sa ai conditie fizica acceptabila. Daca te referi la muschi mai bine profilati, sau mai voluminosi, nu. In prima luna, abia iti faci conditia fizica. Abia dupa asta, daca te tii de antrenament serios, o sa inceapa sa-ti creasca si muschii in volum. Ca idee, daca lucrezi cu greutati mari iti dezvolti volumul muscular si daca lucrezi cu greutati mici dar faci foarte multe repetari, iti maresti rezistenta la efort si ti se profileaza mai bine muschii.

4 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

5 kg? wau cuma dica 300 repetari?!? straight face stiai ca repetarile sunt intre minim 8 si maxim 20?!? nu te apuca sa faci doar 20 pentru ca ai nevoie de o greutate care sa iti permita sa poti face maxim 20 repetari! Intr-o luna vei simti doar putin de tot o modificare dar diferentele se ovr vedea doar dupa 4-5 luni! du-te la sala! si mai ales daca nu ai o alimentatie buna poti sa-ti iei adio de la scopul tauhappy crede-ma stiu sunt culturist juniorhappy

| foxi a răspuns:

Normal ca se vor transforma forma muschilor si dezvoltarea armonioasa a acestora!

| A_7901 a răspuns:

Zic s-o iei usor ca sa nu te suprasoliciti. sa nu faci ridicari inainte de o incalzire. Cel mai bine e sa intrebi un specialist.

| ParanoidKidu a răspuns:

Ai in jur de 15 ani, nu? Sa iti explic cum sta treaba:La varsta ta lasa muschii si ocupa-te de invatat mult