| RAY a întrebat:

Eu am doua gantere, fiecare cate 10kg, o tura e de 10 ridicări, seara bag 3 trei sa maresc turele sau nr de ridicari la 15?

4 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

Nu înțeleg fix la ce te referi, dar avand putina cunoștință in hipertrofia muschilor iti recomand asa.
Seara de seara daca poti faci asa:
Abdomene: 2 serii 15x repetari
Flotari: 2 serii 10x repetări
Genoflexiuni cu ganterele in mana: 2 serii x10 repetări.
Apoi te pui pe un scaun iti asezi cotul paralel cu coapsa fiind lipit si ridici de x15 ori a cate 3x serii.
Astfel daca nu faci un full body fiind incepator nu o sa se observe absolut nimic daca faci doar 10 ridicări de gantere sa zicem in 2 serii. Bafta si o sa vezi in 15 zile deja se va vedea diferenta, doar fii atent si ce mananci

| RAY explică (pentru MValentin):

Eu sunt la dieta din nou, pe mine ma ajuta la tensiune si la inima

Răspuns utilizator avertizat